Klasy urządzeń

Czym są klasy A1, A2, A3, B1...?

Podzieliliśmy urządzenia poleasingowe na klika klas. Jest to podział stopnia widoczności śladów użytkowania. Poszczególne klasy nie różnią się od siebie pod względem podzespołów. Urządzenie klasy zarówno A1 jak i B2, są sprawne w 100%. Jeśli ważne jest dla Ciebie wnętrze i nie przeszkadzają Ci ewentualne uszkodzenia obudowy czy bardziej wytarte klawisze, spokojnie możesz kupić sprzęt niższej klasy wizualnej. Otrzymujesz wtedy taką samą wydajność, ale za niższe pieniądze.

Poniżej przedstawiamy przykładowe zdjęcia poszczególnych klas, abyś wiedział czego możesz się spodziewać. Kliknij na miniaturkę zdjęcia aby zobaczyć zdjęcie w wysokiej rozdzielczości.

Pamiętaj...

Przed wysyłką każdej sztuki urządzenia, po zakończonej diagnostyce, robimy zdjęcie i wysyłamy Ci byś miał pewność w jakim stanie sprzęt otrzymasz. Jeśli nie spełnia Twoich oczekiwań możesz poprosić o wymianę na inny model. Zależy nam abyś otrzymał swój wymarzony sprzęt, który będzie służył Ci przez następne lata, dlatego dokładamy szczególnych starań aby dopasować urządzenie do Twoich oczekiwań.

A1

Urządzenie poleasingowe w niemal idealnym stanie! Jedynymi dopuszczalnymi mankamentami są delikatne ślady na klapieobudowy czy na jej obrzeżach. Nie dopuszcza się jakichkolwiek rysek czy plamek na matrycy. Laptop jest w 100% sprawny i gotowy do pracy. Klasa A1 jest przeznaczona dla osób, którym zależy na doskonałym sprzęcie – zarówno od strony wizualnej, jak i technicznej – ale w niższej cenie

Kliknij na zdjęcie aby powiększyć

A2

Urządzenia wchodzące w skład grupy A2 mogą posiadać rysy na klapie obudowy, jak i na jej obrzeżach. Mogą pojawić się także minimalne ryski oraz pojedyncze plamki na matrycy. Dopuszcza się delikatnie wytartą klawiaturę, touchpad czy palmrest. Niemożliwe są większe plamy i rysy na matrycy oraz jakiekolwiek pęknięcia obudowy. Laptop jest w 100% sprawny i gotowy do pracy. Jeśli zależy Ci na bardzo dobrym urządzeniu, a brak oryginalnego kartonu nie jest problem, jest to idealne rozwiązanie dla Ciebie !

Kliknij na zdjęcie aby powiększyć

A3

W skład klasy A3 wchodzą laptopy z normalnymi śladami użytkowania. Klasie tej towarzyszą wynikające z codziennego użytkowania rysy i otarcia na klapie matrycy czy obrzeżach laptopa. Dopuszczalne są też liczniejsze ryski i plamki na matrycy. Kilkuletni żywot i użytkowanie spowodowało znaczące otarcia na klawiaturze, touchpadzie czy palmreście. W urządzeniach można zauważyć również delikatne uchybienia typu pęknięta ramka matrycy czy „wgniotki” na poszczególnych częściach laptopa. Te mankamenty, nawet pojawiające się kilkukrotnie, nie wpływają na działanie laptopa, który jest w 100% sprawny i gotowy do pracy.

Kliknij na zdjęcie aby powiększyć

B1

Laptop z klasy B1 jest w pełni działającym urządzeniem, mimo swoich liczniejszych, wizualnych mankamentów, które nie wpływają na jego obsługę. Jest to klasa przeznaczona dla osób, które nie przywiązują uwagi do wyglądu, ale zależy im na posiadaniu sprawnego laptopa wyższej klasy w niższej cenie. Klapa matrycy oraz jej cała obudowa może posiadać rysy, otarcia oraz nieduże pęknięcia. Na matrycy również możemy spodziewać się rys czy plam, ale nie będzie ona zbita czy rozlana. Ramka matrycy może posiadać pęknięcia lub braki (np. brak gumki). Klawiatura i touchpad mogą być wytarte i posiadać rysy, lecz muszą dalej działać. Palmrest także może posiadać liczne wytarcia i rysy oraz niewielkie pęknięcia. 

Kliknij na zdjęcie aby powiększyć

B2

W tej klasie znajdują się laptopy „po przejściach”, którym nieobca jest wytarta klawiatura czy touchpad. Może zdarzyć się również zbita matryca, dlatego sprzęt tej klasy najczęściej trafia do refurbishu i w miarę możliwości nabiera lepszych kształtów.

Kliknij na zdjęcie aby powiększyć